Крос – 22.9.2017.

Резултати  са кроса „ОШ Стојан Љубић“ Косанчић

одржаног 22.9.2017.године

 

Од првог до четвртог разреда, девојчице:

  1. Лена Димитријевић
  2. Наталија Фератовић
  3. Јована Фератовић

Први и други разред, дечаци:

  1. Вељко Давидовић
  2. Леонардо Бањаш
  3. Павле Михајловић

Трећи и четврти разред, дечаци:

  1. Мухарем Авдијај
  2. Иван Саитовић
  3. Јова Фератовић

Пети разред, девојчице:

  1. Ања Давидовић
  2. Теодора Димитријевић
  3. Николина Стојадиновић и Петра Стојилковић

Пети разред, дечаци:

  1. Матеја Миленковић
  2. Стефан Ђорђевић
  3. Мухамед Авдијај

Шести разред, девојчице:

  1. Милица Ћирић
  2. Теодора Бањаш
  3. Емилија Стојилковић

Шести разред, дечаци:

  1. Миљан Живковић
  2. Иван Ивановић
  3. Душан Јовановић

Седми разред, девојчице:

  1. Кристина Радовановић
  2. Сара Јашаревић
  3. Сара Стаменковић

Седми разред, дечаци:

  1. Еманул Ајрединовић
  2. Марко Степановић
  3. Немања Ранђеловић

Осми разред, девојчице:

  1. Анастасија Станковић
  2. Миљана Живковић
  3. Јелена Динић

Осми разред, дечаци:

  1. Богдан Здравковић
  2. Алекса Стаменковић
  3. Никола Здравковић

 

Организатор кроса: Бојан Динић, наставник физичког васпитања

 

Advertisements

Обавештење за ученике и наставнике у Горњем Брестовцу

РАСПОРЕД СМЕНА У ШКОЛСКОЈ 2017/18.ГОДИНИ

РЕДНИ БРОЈ  ПРОМЕНЕ П Е Р И О Д У ПРВОЈ СМЕНИ РАДИ
ОД ДО
1. 01.09.2017. 29.09.2017. РАЗРЕДНА НАСТАВА  (I-IV)

 

2. 02.10.2017. 27.10.2017. ПРЕДМЕТНА НАСТАВА(V-VIII)

 

3. 30.10.2017. 24.11.2017. РАЗРЕДНА НАСТАВА  (I-IV)

 

4. 27.11.2017. 22.12.2017. ПРЕДМЕТНА НАСТАВА(V-VIII)

 

5. 25.12.2017. 26.01.2018. РАЗРЕДНА НАСТАВА  (I-IV)

 

6. 29.01.2018. 23.02.2018. ПРЕДМЕТНА НАСТАВА(V-VIII)

 

7. 26.02.2018. 23.3.2018. РАЗРЕДНА НАСТАВА  (I-IV)

 

8. 26.3.2018. 20.04.2018. ПРЕДМЕТНА НАСТАВА(V-VIII)

 

9. 23.4.2018. 18.5.2018. РАЗРЕДНА НАСТАВА  (I-IV)

 

10. 21.5.2018. 14.6.2018. ПРЕДМЕТНА НАСТАВА(V-VIII)

 

 
 
18.19.20.  ЈУН  2018. ПОЛАГАЊЕ  ЗАВРШНОГ  ИСПИТА  8.  РАЗРЕД

– УКУПНО 180 РАДНИХ ДАНА

 

 

Нови предмети у петом разреду

Будуће петаке очекују три нова предмета: информатика и рачунарство, сада као обавезни предмет,  техничко и технологија и физичко и здравствено васпитање.

Досадашњи изборни предмети као што су чувари природе, свакодневни живот у прошлости, хор и оркестар ће бити ваннаставне школске секције.

Информатика се као обавезан предмет уводи у петом разреду са једним часом недељно, предмет техничко и информатичко образовање постаће техника и технологија. Информатичке теме у овом предмету замењене су садржајима којима се подстиче развој предузетништва.

Физичко васпитање добија назив физичко и здравствено васпитање и  заступљено је са два часа недељно у распореду. Изабрани спорт, досадашњи трећи час физичког, прелази у ваннаставне активности, тако да деца неће имати више часова недељно него до сада због измена везаних за информатику.

 

Крос РТС-а

Крос РТС-а „Кроз Србију“ одржан је 12.5.2017. године. На кросу је учествовало 208 ученика у матичној школи и свим издвојеним одељењима, од првог до осмог разреда.

Косанчић

Први и други разред – девојчице

  1. Лена Димитријевић
  2. Ивана Мијалковић
  3. Анастасија Лазаревић

Први разред – дечаци

  1. Леонардо Бањаш
  2. Вељко Давидовић
  3. Павле Михајловић

Други разред – дечаци

  1. Иван Саитовић
  2. Јован Фератовић
  3. Огњен Фератовић

Трећи и четврти разред – девојчице

  1. Ања Давидовић
  2. Теодора Димитријевић
  3. Кристина Мустафић

Трећи и четврти разред – дечаци

  1. Мухамед Авдијај
  2. Мухарем Авдијај
  3. Младен Мијалковић

Пети разред – девојчице

  1. Милица Ћирић
  2. Теодора Бањаш
  3. Милица Бранковић

Пети разред – дечаци

  1. Милош Живковић
  2. Душан Миленковић
  3. Иван Ивановић

Шести разред – девојчице

  1. Кристина Ђорђевић
  2. Кристина Радовановић
  3. Катарина Маринковић

Шести разред – дечаци

  1. Марко Степановић
  2. Емануел Ајрединовић
  3. Александар Милутиновић

Седми разред – девојчице

  1. Анасатасија Станковић
  2. Милијана Николић
  3. Милица Анђелковић

Седми разред – дечаци

  1. Богдан Здравковић
  2. Алекса Стаменковић
  3. Брандон Саитовић

Осми разред – девојчице

  1. Теодора Тасић
  2. Ружица Савић
  3. Анђела Анђелковић

Осми разред – дечаци

  1. Стефан Ћирић
  2. Милан Миловановић
  3. Брендон Саитовић

Дан школе

Дана 9. маја обележен је Дан школе. Програм се састојао од песме, игре и глуме наших талентованих ученика. Ученици четвртог разреда представили су се својим литерарним стваралаштвом посвећеном Стојану Љубићу. Такође су похваљени ученици који су током године били највреднији и постигли су запажене резултате из различитих области. Програму су присуствовали сви ученици, наставници, многи родитељи и остали гости.

Фото галерија

 

Одељенска већа и Наставничко веће

Обавештавају се наставници ОШ „Стојан Љубић“ Косанчић да ће седница Наставничког већа бити одржана у петак 21. 04. 2017. године, са почетком у 12.30h.

Дневни ред:

  1. Верификација записника са претходне седнице
  2. Анализа успеха и владања ученика на крају трећег класификационог периода
  3. Припрема за прославу Дана школе
  4. Стручно усвршавање
  5. Екскурзија ученика
  6. Професионална оријентација
  7. Разно

Истог дана биће одржана и Одељенска већа са почетком у 12h.

Бесплатни уџбеници

Обавештавају се родитељи да у школској 2017/18. години право на бесплатне уџбенике имају ученици следећих категорија:

  1. Ученици из породица које су примаоци новчане социјалне помоћи;
  2. Ученици који су треће, четврто и свако наредно дете, уколико су деца рођена пре њих такође у систему школовања (на факултету, средњој школи);
  3. Ученици са сметњама у развоју.

Уколико ученик спада у једну од ових категорија,

потребно је да родитељ школи достави следећу документацију:

  1. Уколико је корисник социјалне помоћи – решење;
  2. Уколико је дете треће и свако наредно у систему школовања – за осталу децу потврду из средње школе или факултета;
  3. За ученике са сметњама у развоју – школа по службеној дужности прибавља документацију.

Документацију достављати разредним старешинама.

Рок за достављање документације је 12.04.2017. године.